Kayak

Kayak

  Faaliyetlerimizi kış aylarında Uludağ Polis evinde sürdürme şansına sahip olan bu sporcularımız ilk olarak Uludağ’a gelen Devlet Büyüklerimizi korumak için görevlendirilen ve kayak dersi vermek için kurulmuş olup, daha sonra Polis Kayak Milli Takımına sporcu yetiştirmek amacıyla faaliyet göstermektedir.

         1997 sezonunda 2 sporcumuz Türk Polis gücü Kayak Milli takımına girerek Yunanistan’da yapılan şampiyonada üçüncü olmuştur.

             1998 sezonunda Romanya’da yapılan Balkan Polis Teşkilatları Kayak Yarışmasında 2 Sporcumuz ülkemizi temsil etmiş olup dördüncü olmuşlardır.

             1999 ve 2000 yıllarında kayak takımımız Bursa Uludağ Polis Evinde kış aylarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Makedonya’nın Bitola şehrinde yapılacak olan Balkan Polis Spor birliği  Kayak Şampiyonasının seçmeleri 04-07 Şubat 2002 tarihleri arasında Kayseri ilinde yapılmış olup, bu seçmelere (3 Erkek -1 Bayan Sporcu) 4 sporcu ile katılınmış olup, bunlardan 2 erkek ve bir bayan sporcumuz seçmeleri kazanarak  Polis Milli Takımına seçilmişlerdir.

         25 Şubat-01 Mart 2002 tarihleri arasında Makedonya’nın Bitola şehrinde düzenlenen Balkan Polis Spor birliği Kayak Şampiyonasında Bayan Polis Memuru Sporcumuz Şafak BUĞDAY 21 bayan sporcu içerisinde 7. Olarak tamamlamış olup, Bayan Polis Milli Takımı, takım halinde 4.’lük elde etmiştir.

         24 yarışmacı içerisinde Erkek Polis Memuru Sporcularımız Halis İLBARS Ferdi yarışta 7., Recep KÖYLÜ ise 17. Olmuş ve Milli Takım olarak 5.lik elde edilmiştir.

23-27 Şubat 2003 tarihleri arasında Yogoslavya’da yapılacak olan Balkan Polis Spor birliği  Kayak Şampiyonasının seçmeleri, 03-04 Ocak 2003 tarihlerinde İlimiz Uludağ’da yapılmış olup, bu seçmelere (3 Erkek -1 Bayan Sporcu) 4 sporcu ile katılınmış olup, bunlardan bir erkek ve bir bayan sporcumuz seçmeleri kazanarak  Polis Milli Takımına seçilmişlerdir.

23-27 Şubat 2003 tarihleri arasında Yogoslavya’da yapılan  Balkan Polis Spor birliği  Kayak Şampiyonasında Sporcumuz Halis İLBARS’ında bulunduğu Erkek Polis Milli Takımı 8 takım içerisinde 3.olmuşlardır. Bayan sporcumuz Şafak BUĞDAY Polis Milli takımına seçilmesine rağmen özel işlerini öne sürerek takıma katılmamıştır.

23-27 Şubat 2004 tarihleri arasında Bulgaristan’da yapılacak olan X1. Balkan Polis Spor birliği  Kayak Şampiyonasının seçmeleri, 17 Ocak 2004 tarihinde İlimiz Uludağ’da yapılmış olup, bu seçmelere (3 Erkek -1 Bayan Sporcu) 4 sporcu ile katılınmış olup, bunlardan Halis İLBARS Erkek takımı 1.si, Şafak BUĞDAY bayan takımı 1.si olarak seçmeleri kazanarak  Polis Milli Takımına seçilmişlerdir.

 

Branş
Kayak

  Bursa Emniyet Spor Kulübü

  Üyelerine ve sporcularına çeşitli sporları yaptırma olanağı sağlamak, karşılıklı sevgi ve saygıyı yerleştirmek, ruhsal ve bedensel olarak sağlam yetişmelerine katkıda bulunmak ve boş zamanlarını değerlendirmek için Atıcılık, Futbol, Kayak, Taekwando, Tenis, Yüzme, Boks, Voleybol, Masa Tenisi , Bisiklet ve diğer spor dallarında faaliyetlerde bulunmak ve bu amacı gerçekleştirmek için;

  ADRES

  Ahmetpaşa Mah. Fevzi Çakmak Cad. Beyhan İşhanı No:69 K:7 / 712
  Osmangazi / BURSA

  TELEFON

  0224 253 27 28

  EMAIL

  info@bursaemniyetsporkulubu.com